HP’den Fespa’da en yeni Latex ve DesignJet çözümleri sunuldu

2018-03-01


HP’den Fespa’da en yeni Latex ve DesignJet çözümleri sunuldu

HP Latex R2000 Printer sert ve esnek tabela ve teşhir uygulamalarını tek makinede gerçekleştirmeyi sağlayan ilk hibrit çözüm olarak tanıtıldı. Yeni baskı makinesi çok canlı renklerle yüksek bir baskı kalitesi sunuyor. Makine su bazlı HP Latex mürekkepler ve çığır açan HP Latex beyaz mürekkep kullanıyor. DesignJet Z Printer yenilikçi geniş format teknolojileri barındırıyor.
HP Inc., Fespa Global Print Expo’da yeni lateks baskı çözümlerini ve yeni DesignJet serisini vitrine çıkardı.

Yeni HP Latex baskı çözümleri

Fespa Global Print Expo’da, HP Inc., HP Latex R2000 Printer’ı duyurdu. Bu makine, tek cihazda hem sert hem de esnek baskı altı materyalleri üzerine tabela ve teşhir uygulamaları basmayı mümkün kılan ilk hibrit çözüm olarak tanıtıldı. HP geçen Mart ayında ISA Sign Expo’da kendi Rijit Teknolojisi’ni duyurmuştu.
R Serisinin ilk baskı makinesi, ezber bozan HP Latex R2000 Printer, Fespa’da HP Yesville standında sergilendi. Baskı makinesi Haziran 2018 itibarıyla piyasaya sunulmuş bulunuyor.
15 Mayıs’ta, Fespa’da lansman esnasında konuşan HP Geniş Format Grafik İşi Genel Müdürü Joan Pérez Pericot, “Bu endüstriyi bilen herkes bugün örtüsünü kaldıracağımız HP Latex R2000 Printer’ın bir kilometre taşı olduğunu biliyor” diyor ve ekliyor. “HP bu çığır açan teknolojiyi kullanıcıların bizim su bazlı mürekkeplerimizi kullanarak hem sert hem de esnek medyaya baskı yapan bir HP Latex baskı makinesi için sürekli taleplerine dayanarak geliştirdi. Bu tanıtım, HP’nin sürekli olarak baskının olanaklarını yeniden keşfederek, müşterilerimiz için en iyi deneyimleri nasıl yarattığı konusunda bir başka ileri adımdır.”
HP’nin şeffaf ve renkli baskı altı malzemelerinde en parlak beyazı sunduğunu vurguladığı, devrim niteliğindeki HP Latex Beyaz Mürekkep ile birlikte, HP Lateks R2000 Printer, tek bir mürekkep seti ile kullanıcılara mükemmel çok yönlülük sağlıyor. Perakende, açık hava reklamları, pencere grafikleri, etkinlikler ve sergiler, dekorasyon ve araç giydirme gibi uygulamalar artık imkân dahilinde.
Makinenin bazı özellikleri şöyle sıralanabilir:
Saatte 88 metre kareye kadar yüksek baskı hızı - kesintisiz besleme
Yüksek hassasiyette kayış sistemi ve üretken iş akışı
Güvenilir esnek baskı, 100 kg’a kadar rulo kullanımı
Kokusuz baskı, medya parlaklık ve hissini korurken, sert medyada canlı renk gamutu elde etmek için yeniden tasarlanmış HP Latex mürekkepler
Yüksek tutunma ve çizilme direnci için yeni bir HP Latex Overcoat ile dayanıklı ve esnek su bazlı mürekkep
Geniş medya çok yönlülüğüne imkân veren daha düşük ısılar
Otomatik bakım, akıllı vakum ve kolay yükleme
HP Akıllı Servisler ile arttırılmış üretkenlik

Dijital Oluklu Deneyimi

HP Fespa’da aynı zamanda Fespa Dijital Oluklu Deneyimi kapsamında, ayrı bir stant açtı. Burada HP PageWide T1100S, HP Page Wide C500, HP Scitex 17000 ve HP Scitex 15500 ile oluklu mukavvaya baskı gösterildi.

Yeni DesingJet serisi

Yeni DesignJet serisi ile harika görsel kalitesi ve hızlı, kolay çıktı sunan yenilikçi geniş format teknolojilerini vitrine çıkardı. Yeni DesignJet serisi güzel fotoğraflar, çarpıcı grafikler ve teknik uygulamalar sağlıyor.
HP fotoğraf pazarının 2017’de % 7 büyüdüğünü ve aynı yıl 1.3 trilyon fotoğraf çekildiğini, dolayısıyla baskı çözümlerine ihtiyacın arttığını açıklıyor.
Yeni HP DesignJet Z6 ve Z9+ Printer serileri baskı kalitesi hayran bırakan fotoğraflar için baskı performansını kolaylıkla en üst düzeye çıkarmak üzere tasarlanmış. Yeni fotoğraf baskı makineleri yönetilebilirliği basitleştirmek ve maliyetleri düşürmek için materyalleri, donanımları ve yazılımları sıkıca bütünleştirerek, şaşırtıcı bir fotoğraf kalitesi ve daha az mürekkeple baskı kalıcılığı sunuyor. Profesyonel fotoğraf kalitesinde baskılardan perakendeci reklamlarına kadar hızlı ve yüksek kaliteli üretime yönelik diğer yenilikçi teknolojilere ek olarak çıktıları optimize etmek için belirli modellerde yeni dikey kesici mecvut. Sonuç 2,5 kat daha hızlı baskı ve yüzde 20 daha hızlı son işlem.
HP Geniş Format Tasarım Baskı Genel Müdürü ve Global Başkanı Guayente Sanmartin, “Yeni DesignJet Z Printer serisi, müşteri deneyimini radikal bir şekilde geliştiriyor ve hem profesyonel fotoğraf hem de reklam işinin büyümesi ve gelecekteki ihtiyaçlara uyum sağlaması için baskı olanaklarını yeniden yaratıyor. Yeni yazıcıları yeni dikey kesici ve yenilikçi renk teknolojileriyle zamandan ve çıkış hızlarından ödün vermeden etkileyici fotoğraf kalitesi sunmak için tasarladık” diyor.

Yüksek kaliteli canlı fotoğraflar için basit ve hızlı üretim

Her ikisi de 24 ve 44 inç formatlarında kullanılabilen HP DesignJet Z Printer serisi, günümüzde piyasadaki en hızlı baskı özelliklerine olanak tanıyarak kullanıcılara rekabet avantajı sağlayacak şekilde üretilmiş. Endüstride bir ilk olarak, HP DesignJet Z6 ve Z9 + hızlı ve verimli üretim için yerleşik dikey kesici ile üstün bir seçenek sunuyor. Yeni bir renk teknolojisi olan HP Pixel Control, müşterilere renk zenginliği ve dinamik baskı için yeni fırsatlar sunma konusunda yardımcı olmak için renkleri ilk defa gerçekten dijital olarak yönetiyor.
DesignJet Z6 Printer serisi, Coğrafi Bilgi Sistemleri (özgün kısaltması: GIS) yaratıcıları ve kullanıcıları, baskı hizmeti sağlayıcıları ve su / solmaya karşı dirençli yüksek kaliteli teknik ve grafik uygulamaları için kullanımı kolay bir çözüm isteyen perakendeciler için tasarlanmış. Yeni makine serisi, güçlü işlem mimarileri ve Adobe PDF Print Engine ile en karmaşık dosyaları bile işleyecek şekilde tasarlanmış.

Haber referansi: matbaahaber.com